Szeptember 26 és 28-a között egy háromnapos versenyt tartottak Budapesten a Hungexpo területén. A Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara jóvoltából mi, az Id. Szabó István Általános Iskola pedagógusai a felső tagozatos diákokkal bepillantást nyertünk 28 ország 525 versenyzőjének szorgalmas és fáradságos munkájába. Nagy öröm volt a diákok számára, hogy az egyes szakmákat kipróbálhatták- a fiúkon kívül a lányok is előszeretettel hegesztettek, építettek fel kockákból házat, készítettek kulcstartót. A Magyarországon először megrendezett versenyen a sok látnivalón kívül a szervezők számos apró figyelmességgel is megajándékoztak minket. Ugyan csak néhány órát töltöttünk a helyszínen, de úgy gondolom, ez az idő is elég volt ahhoz, hogy megsegítsük diákjaink elképzeléseit a továbbtanulásról.

Pál Edina

 

Kattints a képre a galéria megnyitásához.